ארוחות שטח

אירוח בדואי מסורתי \חפלה בדואית

אירוח וארוחת נוודים במאהל בדואי

נשב במאהל בדואי על מזרנים וכריות, נטעם אוכל מדברי."מטפונה" זהו עוף הנאפה בתוך מדורה זמן רב מוגש על מצע של אורז וירקות.  "ליבה" הוא לחם בדואי. את הלחם הבדואי יכינו ממש מולנו, בצק הנכנס למדורה ונאפה מתחת לגחלים. בתוספת של   סלטים ושתיה קלה. בליווי אירוח מסורתי והסברים על חיי הבדואים היום ובעבר. קפה שחור ותה מתוק.

אירוח בדואי

נפגוש לשעה קלילה  במארח   בתוך האוהל  נשתה תה חם וקפה מדברי  נטעם ליבה  לחם רועים ונשוחח על התמורות בחיים הבדואים היום ובעבר

למי זה מתאים : לקבוצות  , משפחות , טיולי בר מיצווה

קצת על יושבי המדבר

הבדואים החיים בהר הנגב הגבוה רובם משתייכים לשבט אל-עזזמה. תחומי השבט מתחילים באזור באר שבע ומגיעים לסיני וירדן. באזור מצפה-רמון נמצאים שבט סרחין ושבט אל -עזזמה רועי הצאן. בני הפזורה עדיין יוצאים בכל אביב עם העדרים של הגמלים והכבשים לשטח וכנראה שהם אחרוני נוודי המדבר.

היום הבדואים החיים בהר הנגב משבט אל-עזזמה ורוב מתחמי המאהלים שאנו רואים הוכרו ע"י המדינה כישוב אך ללא כל מעמד מוניציפלי, הינם ביחסי שכנות טובה עם התושבים הגרים במצפה-רמון. חלקם שולחים את ילדיהם ללמוד בביתי הספר בישוב, למרות שישנם בתי ספר בדואים, מתוך הבנה ששכנות ושלום נבנים מהיסוד כלפי מעלה. הם עובדים בישוב  וחלקם בעלי עסקים. עם זאת עדיין מנסים לשמור את אורח חיים נוודי למחצה במגבלות העולם המערבי ולשמר את  התרבות הבדואית שלאט לאט נעלמת מהעולם והקושי למצוא את הגבול בין התרבויות השונות.

הביקור בכפרים הוא בלתי אמצעי, אנו פוגשים את הבדואים בביתם, באזור המחיה היומיומי, כולל הילדים שחוזרים מבית הספר הנשים שרועות את הצאן. נכיר חברה אשר לומדת לפתוח את שעריה ולהכיל תיירות.

נזכה להציץ  לתוך  התרבות הבדואית  לשוחח בגובה העניים  ולרגע קל  לשכוח ההמולה של היום יום

ניתן לשלב טיול ג'פים  של 4 שעות סיור מודרך במכתש רמון ואחרו ביקור במאהל בדואי

או כחוויה בפני עצמה

מתאים :  לקבוצות ,   משפחות ,  וילדים

ארוחה בשטח

חווית גורמה מדברית

למי זה מתאים: בין אם זו ארוחה רומנטית או הצעת נשואים, ארוחה משפחתי או גיבוש מנהלים… (למשפחות, קבוצות, חתונות, בר מצווה)

איך זה עובד :
צוות  ההפקה שלנו יקים עבורכם מסעדה פרטית בלב המדבר. הקפדה על הפרטים הקטנים, השולחנות והמפות, כוסות היין והכלים המפוארים. הצבת תאורה מתאימה למזנונים ולארוחות הליליות. האוכל מוכן במקום.

פנו אלינו לתפריט והצעת מחיר
058-5703074
giladc5@gmail.com

ארוחה לילית

ארוחת קדרות  סביב למדורה

בסירי "פוייקה"  – סיר ברזל יצוק, התבשילים מתבשלים בישול איטי במשך מספר שעות בתוך גחלים רוחשות.

פוייקה עוף / בשר או צמחוני בליוי אורז, סלטים ושתיה קלה וחמה וקינוח.

ארוחת פקיניק

כחלק מטיול  גיפים או לקבוצות וועדי עובדים.

ארוחה קלה של נקניקים, ירקות, סלטים ופרות העונה בהגשת בופה.