טיול ג'יפים – שקיעה וכוכבים – כ-4 שעות

שקיעה וכוכבים  טיול ג'יפים חוויתי

נקודת המפגש שלנו לסיור שקיעה וכוכבים תהיה במצפה רמון (במלון או נקודת מפגש נוחה באזור), נצא בג'יפ להרפתקה " שקיעה וכוכבים" בתוך מכתש רמון שהינו המכתש הגדול מסוגו בעולם. ניסע לאורך כביש 40, נרד במעלה העצמאות עד שנפרד מהדרך הסלולה. נרד לשטח באפיקו של נחל רמון. נשוחח על הגיאולוגיה הייחודית של האזור ונשתמש בעזרי המחשה להסברת הנושא. נמשיך דרך השכבות הצבעוניות של נחל רמון לכיוון ציר החשמל שלאורכו נראה נופי בראשית. נעצור להכיר את צמחיית המדבר עד שנגיע להר גוונים. משם נעלה במסלול אתגרי לתצפית נוף מהיפות בנגב ונצפה בשקיעה המדברית.
לאחר השקיעה נרד בג'יפ לגיא זוחלים הציורי, משם נמשיך לנקודת פריסת ארוחת הערב שלנו.
נתמקם ונכין ארוחת ערב קלה הכוללת הכנת פיתות על סאדג', סלטים וירקות טריים. ומרשמלו לילדים (-: . או ארוחת  נוודים בשרית  הכוללת  עופות וירקות שנאפו בתוך המדורה  וכל המרכיבים של הארוחה הקלה (ארוחה בשרית בתוספת מחיר). לאחר הארוחה נשכב פרקדן על מחצלת נכבה את האורות  ונצפה בשמים זרועי כוכבים.

ניתן להזמין טלסקופ  לפעילות 

שקיעה וכוכבים וארוחת ערב קלה
מחיר: עד 6 אנשים 1500
 ₪

שקיעה וכוכבים וארוחת ערב בשרית
מחיר: עד 6 אנשים 1750 ₪

נקודות למחשבה

מצפה רמון הוקמה כקואופרטיב לכריית מינרלים ממכתש רמון בעידודו של ראש הממשלה דוד בן-גוריון.

כביש 40 תוכנן ככביש בטחוני שעובר במרכזה של מדינת ישראל רחוק מהגבול והתקפות הפדאיון באותם ימים.

מכתש הינו מושג גאולוגי ואינו תוצאה של מטאור או התפרצות הר געש אלה תופעה ייחודית שהתגלתה לראשונה בישראל ולכן קיבלה את המינוח הגאולוגי "מכתש".

מצפה רמון ומכתש רמון קיבלו הכרה כשמורת שמי לילה או בשם המקצועי "שמורת אור הכוכבים"  ע"י אירגון ה-ADI   International Dark Sky Association כך שהצפייה בכוכבים אינה נפגמת מזיהום אור.

הר רמון הוא ההר השלישי בגובהו בישראל יותר גבוה מחיפה, ירושלים וצפת.

בלב מכתש רמון נמצא חניון לילה מוסדר "חאן בארות", בחניון מקלחות, אוהלים מחוממים ופינות למדורות ומנגל.

מבחר של מאות אפשרויות לינה באזור לפי תקציב הנוח לכם.