טיול ג'יפים לאורך דרך הבשמים ומכתש רמון

יום טיול ג'יפים לאורך דרך הבשמים ומכתש רמון

אחד המסלולים המרתקים מבחינת עושר גיאולוגי והיסטורי.
בעזרת  המחשות ננסה להבין את היחודיות הגאולוגית של המכתש, תצפיות נוף והפתעות שנחבאות לאורך הטיול.
במדבר לא נשארו כמעט שרידים של תרבויות שנדדו  דרכו במכתש ולאורך נחל נקרות נמצא מצודות ובורות מים שקפאו בזמן.
נגלה תרבות שהוליכה אוצרות ושלטה בכלכלה העולמית של העת העתיקה מתוך המדבר נגלה כיצד שרדו ופרחו ומדוע נעלמו…

דרך הבשמים הנבטית

"אדוני המדבר " אשר חלשו על המדבריות מאזור המפרץ הפרסי עירק של ימינו ועד לים התיכון והקימו מערכת  מצודות  ובורות מיים  ואת  פטרה בלד המדבר , ואף בתקופות מאוחרות יותר התחברו לדרך המשי  עם סין . היום דרך הבשמים היא אתר מורשת עולמית של אונסקו , ואנו נתמקד בחלקה של דרךהבשמים  שעוברת דרך מכתש רמון ומגיעה עד הערבה .

מסלול הטיול :

נתחיל ממצפה רמון ונסע לאורך כביש 40 למרכזו של המכתש רמון, שנפגוש את אפיקו של נחל רמון המרשים. נעזוב את הכביש הסלול  נעצור ליד הקיר הצבעוני בנחל רמון  להבין את הגאולוגיה של המכתש ומדוע בחרו הנבטים לעבור דווקא כאן.
משם נמשיך לכיוון חאן סהרונים,  בדרך נסע דרך נחל גוונים ונרד בירידה מאתגרת. חאן סהרונים מצד נבטי החולש על מעיין עין סהרונים נחנה ליד עץ השיטה ונצא לסיור בחאן סהרונים עין סהרונים ותחת צילה של עץ השיטה נכין קפה או תה מדברי, ונספר על ההיסטורי של הנבטים משם נמשיך בנסיעה דרך מעלה דרך הקדומה שעליה נעו שירות הגמלים ונבין מדוע היא דרך לגמלים ולא ממש לג'פים בתחתית מעלה דקלים תלוי במסלול שבחרנו נחליט אם להמשיך דרך נחל ארדון הדייקים ( מחדרי המגמה שפרצו דרך שכבות הסלע והתקררו ) ולכיוון אבני המיל הרומיות שהן התמרורים הראשונים , משם נחלוף על חניון בערות חניון של הרת"ג ציר צבעי רמון ובחזרה למצפה רמון
האופציה השניה היא ממעלה דקלים נתחבר לנחל נקרות ובטיול מרתק נרד לכיוון הערבה דרך מצד נקרות, בור נקרות המרשים, מצד קצרה, והעיר הנבאטית מואה בערבה. התחנה הבאה שלנו ברך הבשמים כבר נמצאת בצד הירדני.

מחיר: עד 6 אנשים 2450 ₪

דילוג לתוכן